Správy & Média

30 rokov nášho pôsobenia na trhu oslavujeme megatransakciou

Dátum: 11/08/2022

RUŽIČKA AND PARTNERS je jednou z najväčších a najoceňovanejších advokátskych kancelárií na Slovensku. Už tridsať rokov poskytujeme poradenstvo predovšetkým komerčnému sektoru. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a sektorovej špecializácii sa naša odborná prax podpísala pod celý rad prestížnych investičných projektov v oblasti infraštruktúry, výroby a firemných transakcií. Posledným úspešným pôsobením našej kancelárie bola odborná podpora v procese prípravy megainvestície švédskej automobilky Volvo, ktorú Slovensko nedávno získalo.

 

Za 30 rokov našej činnosti sme stáli pri tých najväčších transakciách realizovaných počas samostatnosti Slovenskej republiky. Od privatizácie a reštrukturalizácie podnikov ako Východoslovenské železiarne Košice, Slovenský plynárenský priemysel a Slovenské elektrárne, až po mamutie infraštruktúrne projekty elektronického mýta, výstavby diaľnic a univerzitnej nemocnice formou PPP modelu, alebo novej atómovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Tou najnovšou je investícia automobilky Volvo na východnom Slovensku. Je pre mňa česť, že môžem byť spolu s mojimi kolegami, ktorých považujem za špičkových odborníkov vo svojich oblastiach, súčasťou takýchto projektov,“ hovorí zakladateľ kancelárie, JUDr. Jaroslav Ružička, PhD.

Vláde Slovenskej republiky sme počas náročných rokovaní so švédskymi investormi v boji o investíciu Volvo poskytovali komplexnú právnu podporu. Tento úspech je pre nás tiež symbolickou odmenou k 30. výročiu našej spoločnosti. Spolu s našim odborným tímom sa tešíme na ďalšie výzvy,“ dodáva partner kancelárie JUDr. Ján Azud.

Naša kancelária RUŽIČKA AND PARTNERS vznikla zlúčením dvoch kancelárií - Ružička & Partners a CVD - pôsobiacich na trhu od roku 1992. Za toto obdobie sme sa vypracovali na jednu z kancelárií s najvyšším počtom rankingov v prestížnych svetových rankingových publikáciách (The Legal 500, Chambers and Partners, IFLR1000) na Slovensku. Máme tiež na konte sériu siedmych absolútnych víťazstiev v súťaži Právnická firma roka v kategórii Domáca advokátska kancelária.

Personálne zázemie spočívajúce v tíme viac ako 30 advokátov a advokátskych koncipientov a robustnej prevádzkovej podpore neprávnického personálu nám umožňuje paralelne zvládať množstvo odborne, vecne a časovo náročných projektov aj priebežné poradenstvo stálym klientom.

Poskytujeme komplexné obchodno-právne poradenstvo. Predovšetkým sa zameriavame na právo obchodných spoločností, fúzie a akvizície, ďalej právo v oblasti developerských projektov nehnuteľností, stavieb a životného prostredia. Sme uznávanými špecialistami na verejné obstarávanie. V roku 2022 sme obhájili v súťaži Právnická firma roka už desiate prvenstvo v tejto kategórii.

Ďalej sa tiež venujeme súdnym sporom a arbitrážam, energetike, bankovníctvu, finančným službám a projektovému financovaniu, právu hospodárskej súťaže, oblasti elektronickej komunikácie, právu duševného vlastníctva, všeobecnému civilnému právu a pracovnému právu, Európskemu právu, ako aj daňovému právu.

Vďaka unikátnemu modelu spolupráce s nadnárodnou alianciou špecialistov v oblasti práva a daní poskytujeme domácim aj zahraničným klientom medzinárodné know-how a inovatívne riešenia.

 

Najvýznamnejšie projekty posledného obdobia

 

Volvo

Poradenstvo pre Slovenskú republiku v súvislosti s developmentom strategického územia Valaliky na východe Slovenska na účely greenfield investície regionálneho významu švédskej automobilky Volvo v hodnote viac ako 1 mld. eur, ktorá prinesie na Slovensko tisíce nových pracovných miest.

MOL a KBC Bank NV

Poradenstvo pre MOL, regionálneho energetického lídra a majoritného akcionára slovenskej rafinérie Slovnaft, v súvislosti s ponukou na prevzatie s následným uplatnením práva výkupu akcií. Išlo o vôbec prvý tzv. squeeze-out v Slovenskej republike. V súvislosti s povinnou ponukou a squeeze-out  zastupovali aj belgickú KBC Bank NV, jednu z popredných bánk v strednej a východnej Európe, a to v súvislosti s jej akvizíciou OTP Banky.

Národná diaľničná spoločnosť

Poradenstvo pre Národnú diaľničnú spoločnosť pri príprave a verejnom obstarávaní nového projektu elektronického výberu mýta spočívajúceho v oddelenom obstarávaní elektronického mýtneho systému a mýtnych služieb v celkovej hodnote približne 200 mil. eur.

Železničná spoločnosť Slovenska

Poradenstvo pre Železničnú spoločnosť Slovenska pri verejnom obstarávaní nových elektrických a dieselmotorových jednotiek financovaných z EÚ fondov v hodnote približne 300 mil. eur a tiež poradenstvo pri výstavbe troch stredísk technicko-hygienickej údržby vlakov v celkovej hodnote cez 100 mil. eur financovanej z EÚ fondov.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Poradenstvo pre Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky v oblasti štátnej pomoci pre oblasť cestovného ruchu a cestnej dopravy v súvislosti s následkami pandémie COVID-19, ktoré zahŕňalo podporu pri príprave schém štátnej pomoci a zastupovanie pred Protimonopolným úradom Slovenskej republiky a Európskou komisiou.

MH Manažment

Poradenstvo pre MH Manažment pri zlúčení všetkých teplárenských spoločností v jeho vlastníctve do jedného inštitucionalizovaného korporátneho teplárenského holdingu.

 

 

 

 
array(0) { }