Správy & Média

Sme jednotkou vo Verejnom obstarávaní a v Logistike a dopravných stavbách

Dátum: 25/04/2024

Vydavateľstvo EPRAVO Group v spolupráci s týždenníkom TREND vyhlásili víťazov 12. ročníka renomovanej súťaže Právnická firma roka 2024. Naša advokátska kancelária RUŽIČKA AND PARTNERS už po dvanásty krát zvíťazila v kategórii Verejné obstarávanie, keď obhájila prvenstvá z predchádzajúcich jedenástich ročníkov. Okrem toho sme zvíťazili aj v kategórii Logistika a dopravné stavby.

 

PFR_2024

Z ľava: Peter Ružička, Ján Azud, Eva Nagyová, Peter Bartoš. Zdroj: Ladislav Chovan

 

Súťaž Právnická firma roka 2024 predstavila tie najlepšie advokátske kancelárie a právnické firmy na Slovensku počas gala večera v stredu 24. apríla v Bratislave. Na prestížnom podujatí, ktoré poskytuje lokálnemu trhu orientáciu v kľúčových odboroch práva, tento rok odovzdali ceny v devätnástich odborných kategóriách a v dvoch zvláštnych kategóriách Pro Bono & CSR a Najlepšie klientské služby. Udelené boli aj dve hlavné ceny Domáca advokátska kancelária a Medzinárodná advokátska kancelária.

V oblasti verejného obstarávania patrí naša kancelária RUŽIČKA AND PARTNERS medzi nesporných lídrov na slovenskom trhu, o čom svedčí aj unikátna neprerušená reťaz víťazstiev v tejto kategórii od začiatku súťaže v roku 2013. Je to úspech, aký sa v celej histórii súťaže nepodarilo dosiahnuť žiadnej inej kancelárii v žiadnej z hodnotených kategórií. Naši advokáti pracovali a pracujú na mnohých významných projektoch pre verejný sektor. Zastupujú tiež množstvo spoločností zo súkromného sektora, ktoré sa uchádzajú o realizáciu verejných zákaziek na Slovensku, či v zahraničí.

„Právo verejného obstarávania je v oblasti verejného sektora kľúčovým právnym odvetvím. Je to nástroj, ktorý umožňuje štátu a samospráve realizovať svoje dennodenné prevádzkové potreby, ale predovšetkým plniť strategické ciele národných a lokálnych politík. Je kľúčové aj v súvislosti s obnovou ekonomiky a riešením dopadov globálnej krízy. Práve preto nás prvenstvo v tejto kategórii osobitne teší. Už dvanáste víťazstvo v rade je úspechom, na ktorý sme nesmierne hrdí,“ uviedol Ján Azud, vedúci partner pre oblasť verejného obstarávania.

 

 

Tento rok sme po prvý raz zvíťazili aj v kategórii Logistika a dopravné stavby. Ako dlhoročný líder právneho poradenstva v oblasti projektov a infraštruktúry na Slovensku má naša kancelária vo svojom portfóliu nespočetné množstvo projektov z oblasti dopravy a logistiky, pričom mnohé z nich možno označiť za priekopnícke. K takým patria napríklad projekt rýchlostnej cesty R1 medzi Nitrou a Banskou Bystricou, nový osobný terminál bratislavského letiska, či projekty terminálov intermodálnej prepravy v Lužiankach a v Žiline. V oblasti logistických a dopravných projektov poskytujeme poradenstvo predovšetkým verejnému sektoru, no medzi našu klientelu patria aj viaceré popredné európske a svetové súkromné stavebné a developerské spoločnosti.

Dopravné stavby a logistika tvoria cievny systém biznisu. Predstavujú zásadný prvok infraštruktúry krajiny, kľúčový pre jej hospodárstvo. Táto oblasť je úzko prepojená s verejným obstarávaním, preto sa v nej cítime rovnako doma. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo získať víťazstvo i v tejto pomerne novej kategórii,“ vyjadril potešenie Ján Azud, ktorý je zároveň vedúcim partnerom pre oblasť projektov a infraštruktúry.

Jaroslav Ružička, Managing partner kancelárie dodáva: „Som hrdý, že sme stabilne prémiovou advokátskou kanceláriou, ktorej práca a výsledky vedú dlhodobo k vysokej úrovni hodnotenia. Zároveň je pre mňa česť, že môžem viesť tím veľmi skúsených, odborne fundovaných a nadaných kolegov, spolu s ktorými som sa mohol podpísať pod komplexné projekty vysokej hospodárskej dôležitosti.“

Podrobné informácie o výsledkoch Právnickej firmy roka 2024 nájdete tu.

 

 
array(0) { }