Dana Nemčíková
 
Dana Nemčíková
Jazyky
Anglický, Nemecký

Dana Nemčíková

Partner

RUŽIČKA AND PARTNERS, s. r. o.
Vysoká 2/B
811 06 Bratislava
T +421 2 32 33 34 41
F +421 2 32 33 34 43
dana.nemcikova@r-p.sk

Dana pôsobí v našej advokátskej kancelárii od roku 1997, je jedným z jej spoločníkov. Od roku 2001 je členkou Slovenskej advokátskej komory.

Vo svojej praxi poskytuje právne poradenstvo prevažne zahraničným klientom, ako aj finančným a poisťovacím spoločnostiam, týkajúce sa ich investícií, akvizícií a reštrukturalizácie projektov. Ako poradkyňa pôsobila v privatizácii významných štátnych podnikov z oblasti energetiky, ako aj v mnohých akvizičných projektoch pre zahraničných klientov, vstupujúcich, respektíve investujúcich na slovenský trh. Medzi jej hlavné oblasti pôsobenia patrí korporátne právo, M & A, iné korporátne transakcie, obchodné právo všeobecne, ako aj financovanie projektov.

Má bohaté praktické skúsenosti z oblasti analytickej práce na projektových koncepciách a na to nadväzujúcej konštrukcie komerčných zmluvných vzťahov.

Dana hovorí plynule po anglicky a po nemecky.

Jej prax a odbornosť uznávajú aj medzinárodné hodnotiace organizácie:

„Danu Nemčíkovú, ktorá sa zameriava najmä na oblasť M & A, jej konkurenti hodnotia ako mimoriadne usilovnú a veľmi inteligentnú.”
IFLR 1000, 2011

„Firma sa v súčasnosti môže pochváliť takými profesionálmi, akými sú napríklad Dana Nemčíková a zahraničný partner Ian Parker.”
IFLR 1000, 2010

Vzdelanie
1997, Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave (Mgr.)
2004, Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave (JUDr.)

array(0) { }